Inżynierze zbieraj punkty. Zachowasz prawo do wykonywania zawodu

Inżynierze zbieraj punkty. Zachowasz prawo do wykonywania zawodu
Inżynierze zbieraj punkty. Zachowasz prawo do wykonywania zawodu
Kochane Koleżanki, Kochani Koledzy
Nagłówek krzykliwy bo sprawa jest poważna.
Po kolei ...
W zeszłym tygodniu z racji bycia członkiem rady DOIIB otrzymałem maila o takie treści.

 

Materiały robocze dla członków Rady i Przewodniczących organów DOIIB.

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

W załączeniu przesyłam wstępną wersję projektu regulaminu ustawicznego doskonalenia zawodowego członków PIIB. Przedstawiona wersja regulaminu powstała w oparciu o analogiczne dokumenty obowiązujące w niemieckich i brytyjskich izbach inżynierów. Załączona do regulaminu lista działań, które  mogą być traktowane jako element rozwoju zawodowego, powinna być jak najszersza - na razie zapisałem to, co dotychczas mi przyszło do głowy częściowo wzorując się na bardzo szerokiej liście ICE (Institution of Civil Engineers). Ponieważ 1 czerwca 2017 r. w Warszawie ma odbyć się kolejne spotkanie Krajowej Komisji Ustawicznego Doskonalenia Zawodowego poświęcone głównie regulaminowi, będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące zmian, uzupełnień albo skreśleń w przedstawionym projekcie. Szczególnie uzupełnienie listy obejmującej zakres działań uznawanych za doskonalenie zawodowe byłoby bardzo cenne.

 

Łączę pozdrowienia i z góry dziękuję za udział w dyskusji i pomoc.

 

Andrzej Pawłowski

 

Przewodniczący Komisji Ustawicznego Doskonalenia Zawodowego DOIIB

 

Z załączonym projektem uchwały.

 

Doskonalenie zawodowe jest ważnym aspektem działalności zawodowej  osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie jednak forma nacisku prezentowana przez  Krajową Rada PIIB uważam za niedopuszczalny.

Przypuśćmy jednak że sformalizowanie i egzekwowanie od członków PIIB jest do akceptowania, zwróćcie proszę uwagę za jakie aktywności mają być przyznawane punkty oraz kto ma być zwolniony z tego obowiązku.

Zapraszam do polemiki.

Uwagi do projektu mozna przesłać bezpośrednio na email PIIB

 

 

PIIB Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dolnosląska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kujawsko pomorska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubelska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubuska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Łódzka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Małopolska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mazowiecka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Opolska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podkarpadzka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podlaska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pomorska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śląska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Świętokrzyska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warmińsko - Mazurska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wielkopolska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zachodniopomorska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Maciej Kubat

INŻYNIEROWIE BUDOWNICTWA. PRAKTYCY PRAKTYKOM

TEL 22 229 35 54

EMAIL Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PIIB. Kontakt

Adres

Polska Izba Inżynierów Budownictwa

Krajowa Rada
ul. Mazowiecka 6/8

00-048 Warszawa

http://piib.org.pl

Telefony

tel 22 828-31-89 ,

fax 22 827-07-51

Numery wewnętrzne:
Ubezpieczenia: 121 i 127
Kraj. Kom. Kwalifikacyjna: 103
Kraj. Kom. Rewizyjna: 119
Kraj. Sąd Dyscyplinarny: 106
Kraj. Rzecznik Odp. Zaw.: 106
Księgowość: 120 i 124